Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Zyskaj Extra 8% rabatu na zakupy po rejestracji w sklepie Herbeo!

Naturalne bogactwo prezentów na Dzień Kobiet

Naturalne bogactwo prezentów na Dzień Kobiet - Herbeo.pl

Niemal każdy ważny dzień, świętowany w kulturze europejskiej, sięga swymi korzeniami do czasów antycznych. Z kultury helleńskiej i rzymskiej czerpiemy bowiem wielkimi garściami. Już w starożytnym Rzymie było to święto ku czci bogini Junony, opiekunki życia kobiet. Potem przez wiele wieków rola kobiet sprowadzała się do roli szarej eminencji życia rodzinnego – towarzyszki życia, matki i gospodyni. Dopiero XIX wiek przyniósł przełom. Do walki z utrwalonym stereotypem, stanęły rzesze kobiet, doprowadzając do głębokich zmian społecznych w imię zasady równości i wzajemnego poszanowania.

Tradycja obchodzenia Dnia Kobiet

W Polsce oraz w większości krajów na świecie, święto kobiet obchodzone jest 8 marca. W naszym kraju to święto czasami jest porównywane do Walentynek. Współcześnie Międzynarodowy Dzień Kobiet to hołd jaki składamy pamięci sufrażystek walczących o równouprawnienie. Odważnych kobiet, ale również matek i córek, które nie godziły się na wyzysk oraz na wykluczenie w życiu społecznym. Sprzeciwiały się dyskryminacji, domagały się dostępu do edukacji i swobodnego podejmowania pracy. Walczyły o prawa kobiet do głosowania oraz o możliwość piastowania stanowisk publicznych. Przez dziesiątki lat znosiły poniżenia, ale dopięły swego przy wyraźnym wsparciu mężczyzn, również sprzeciwiających się skostniałemu systemowi społecznemu. Wyrazem tego była między innymi Karta Narodów Zjednoczonych podpisana w 1945 roku, która była pierwszym międzynarodowym dokumentem wprowadzającym zasadę równości kobiet i mężczyzn. Od tego czasu wiele się zmieniło, ale nadal na całym świecie, kobiety organizują się i walczą o podstawowe prawa człowieka. Są fundamentem zmian w wielu krajach, gdzie władze w obawie przed zmianami są gotowe do przemocy. W tych staraniach są na szczęście wspierane przez międzynarodową opinię publiczną oraz rządy wielu demokratycznych krajów.

Naturalne bogactwo prezentów na Dzień Kobiet

Obchody Dnia Kobiet w zależności od miejsca na świecie różnią się nieco. Jest to jednak idealny dzień, aby uczcić ich siłę i odwagę. Dlatego wbrew krzywdzącym opiniom, nie wahajmy się celebrować tego dnia. Powodów jest wiele, ale najważniejsze to wyrażenie, jak ważne są w naszym życiu. Doceńmy ich hart ducha, dojrzałość i odpowiedzialność. Okazując naszą wdzięczność, dajmy im do zrozumienia jakie są wyjątkowe i piękne. Wspaniałym prezentem dla nich niech będą naturalne soki Herbal Monasterium. Ponieważ kobieca strona natury nie znosi tylko powierzchowności. Żąda piękna, tkliwości i wewnętrznej równowagi. Badania naukowe wielokrotnie potwierdziły dobroczynny wpływ ziół na urodę, witalności i zdrowie. To ziołowe bogactwo witamin i minerałów zawarte w naturalnych sokach, wspiera od pokoleń piękno kobiet oraz świetnie sprawdza się w pielęgnacji.

Wśród siedmiu starożytnych cudów świata, dwa powstały z inicjatywy kobiet. Słynące z urody kobiety nie tylko utrwaliły swe imiona w historii, ale dzięki naturalnemu bogactwu ziół i minerałów cieszyły się zdrowiem i powodzeniem. Mowa tutaj o Artemizji, królowej Karii, która zbudowała Mauzoleum w Halikarnasie oraz asyryjskiej królowej Semiramidzie, którą rozsławiły wiszące Ogrody Babilonu. Dzięki kobiecej ciekawości i chęci utrzymania zdrowia i witalności chętnie już wtedy sięgano po preparaty powstałe na bazie ziół i naturalnych składników. Nie tylko zażywano kąpieli w mleku, chętnie pito również napary z ziół oraz soki na bazie owoców i warzyw. Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak świetnie działa sok naturalny z aloesu, który wspiera detoksykację i oczyszczanie organizmu, ma pozytywny wpływ na skórę i reguluje mikroflorę przewodu pokarmowego. Sekretem pięknej skóry i sprawnego układu krążenia jest sok naturalny z rokitnika. Wykazuje działanie przyspieszające odbudowę tkanek między innymi w przypadku zadrapań. Skarbnicą substancji o działaniu przeciwutleniającym jest sok naturalny z głogu. Korzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka na różnych płaszczyznach: chroni komórki przed stresem oksydacyjnym, hamuje rozprzestrzenianie się wolnych rodników, wzmacnia działanie ważnych dla zdrowia enzymów. Korzeń czarnej rzepy, z którego produkujemy sok naturalny z czarnej rzepy, dzięki zawartości składników aktywnych polecany jest dla osób aktywnych fizycznie oraz chcących zadbać o swoje włosy, skórę i paznokcie. Działania wzmacniające i pielęgnujące skórę zapewnia również sok naturalny z pokrzywy stosowany w pielęgnacji włosów i paznokci oraz zewnętrznie jako forma płukanki dla silnych i pięknych włosów i w profilaktyce łupieżu. Natomiast sok naturalny z aceroli, posiada działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu redukuje szkodliwe działanie wolnych rodników spowalniając procesy starzenia.

Dlaczego Dzień Kobiet jest ważny?

Z ciekawostek warto nadmienić, że wzrost gospodarczy świata jest bezpośrednio związany z rosnącym odsetkiem wykształconych kobiet. W ponad 34 krajach monitorowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych zaobserwowano, że wykształcenie kobiet i dziewcząt generuje wyraźny wzrost gospodarczy. To kobiety mają wielki wpływ na rozwój techniczny i technologiczny świata, a wynalazki opracowane przez kobiety pozwalają nam na bardzo wygodne życie. Warto tutaj wymienić: Mary Anderson, której fani motoryzacji zawdzięczają wycieraczki samochodowe, Adę Lovelace, która dostrzegła i wyzyskała pełny potencjał maszyn liczących oraz dumę świata naukowego, dwukrotną laureatkę nagrody Nobla z fizyki i chemii, Marię Skłodowską-Curie.

Potencjał drzemiący w kobietach jest istotnym czynnikiem rozwoju w każdym kraju. Niestety jak podaje Forbes, kobiety w Polsce generują tylko 40% PKB kraju. Mimo, że są lepiej wykształcone od mężczyzn, to niestety rzadziej realizują się zawodowo i nieproporcjonalnie mniej zarabiają. Wyraźnie więc widać, że walka o równe traktowanie wciąż trwa. Niestety w całej Europie kobiety wciąż borykają się z problemami mentalnymi. Muszą walczyć z utrudniającym im życie poczuciem braku wiary we własne możliwości oraz z chronicznym poczuciem winy. A przecież gdyby tylko więcej pań mogło pracować, PKB naszego regionu mogłoby wzrosnąć o 146 mld euro rocznie. Dlatego wspierajmy nasze panie, wzmacniajmy ich poczucie wartości i zachęcajmy do działania. Dzień 8 marca na różnych płaszczyznach życia społecznego musi zyskać nowy wymiar. Bawmy się, cieszmy życiem oraz podarujmy naszym paniom niezapomniane chwile i bezpieczeństwo, dając też do zrozumienia jakie są wyjątkowe i piękne.

 

Bibliografia:

  • International Women's Day | The United Nations Department of Public Information | UN - 1997
  • Rynek zatrudnienia. Kobieca praca wszystkim się opłaca | Forbes Women 5/2021
  • Harini Natarajan | 21 Interesting International Women’s Day Facts | Style Craze 2023
  • Nawal M Nour | A Silent Health and Human Rights Issue | National Library of Medicine 2009

 

Informacje podane na tej stronie służą wyłącznie celom edukacyjno-informacyjnym i nie powinny być użyte do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek choroby czy schorzenia. W przypadku konieczności diagnozy lub leczenia należy skonsultować się z lekarzem.

 


Właścicielem, administratorem i wydawcą sklepu internetowego Herbeo.pl jest Herbal Pharmaceuticals Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, Rynek Główny 28, 31-010 Kraków, tel. 12 356 56 44, zarejestrowaną przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000691511, kapitał zakładowy w wysokości: 120 000 zł, NIP: 6762535004.

Korzystanie ze sklepu internetowego jest bezpłatne. Zamieszczone w nim informacje, opisy ofert, zdjęcia, teksty, artykuły oraz wszystkie dane nie mogą być kopiowane (zarówno w całości jak i w części), powielane ani zmieniane bez uprzedniej pisemnej zgody Herbal Pharmaceuticals Sp. z o.o., zgodnie z ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późniejszymi zmianami).

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od Kurier Fedex.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Herbeo
Sklep internetowy Shoper.pl