Suplementy podczas ciąży

Herbal Medica Orelon NaturSpray do uszu 15 ml bez parafiny ! Herbal Medica Orelon NaturSpray do uszu 15 ml bez parafiny !
Cena:

9,55 zł

Cena regularna: 10,49 zł

Najniższa cena: 10,49 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Herbal Medica Otulin NaturSpray na gardło 30 ml Herbal Medica Otulin NaturSpray na gardło 30 ml
Cena:

17,24 zł

Cena regularna: 18,95 zł

Najniższa cena: 18,95 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Herbal Monasterium Imbir i Rumianek NA NUDNOŚCI 12 pastylek do ssania Herbal Monasterium Imbir i Rumianek NA NUDNOŚCI 12 pastylek do ssania
Cena:

10,46 zł

Cena regularna: 11,49 zł

Najniższa cena: 11,49 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Herbal Monasterium Witamina D3 w kroplach oleju z czarnuszki 30 ml Herbal Monasterium Witamina D3 w kroplach oleju z czarnuszki 30 ml
Cena:

31,80 zł

Cena regularna: 34,94 zł

Najniższa cena: 34,94 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Suplementy dla ciężarnych kobiet

Okres ciąży to wyjątkowy czas. Nie chodzi tu jednak tylko o oczekiwanie na przyjście na świat nowego członka rodziny. Jest to okres niezwykle istotny z punktu widzenia zdrowia przyszłej matki, a także rozwijającego się w jej łonie dziecka. W ciągu tych dziewięciu miesięcy – a także w czasie karmienia piersią – zapotrzebowanie kobiecego organizmu na składniki odżywcze, mineralne i witaminy znacznie się zwiększa i nie zawsze może być zaspokojone poprzez codzienną dietę. To właśnie dlatego przyszła mama powinna stosować bezpieczne suplementy w ciąży. Naturalne suplementy diety można znaleźć w ofercie naszego internetowego sklepu Herbeo.

Jaka suplementacja w ciąży powinna być prowadzona przez przyszłą mamę?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że suplementacja w ciąży zawsze powinna być prowadzona w sposób bezpieczny i w konsultacji z lekarzem. Konkretne preparaty oraz ich dawki mogą wpłynąć na rozwój i stan płodu, jednak oddziałują również na osłabiony w tym okresie organizm matki.

W celu zadbania o zdrowie w ciąży (zarówno własne, jak i dziecka) zalecana jest bezpieczna suplementacja w ciąży bazująca na aktualnych zaleceniach specjalistów. Warto w tym miejscu odnieść się do zaktualizowanych w 2020 roku Rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczących suplementacji u kobiet ciężarnych. Zgodnie z nimi naturalne suplementy w ciąży powinny uwzględniać żelazo, kwas dokozaheksaenowy (DHA – czyli Omega-3), witaminę D, jod i kwas foliowy. Niedobory w ciąży zazwyczaj dotyczą właśnie tych składników odżywczych, mineralnych i witamin.

Dlaczego suplementacja w ciąży jest tak ważna?

Dbanie o ciążę jest ważne przede wszystkim w kontekście prawidłowego rozwoju dziecka. Suplementy dla ciężarnych kobiet mają za zadanie zapobiec problemom z płodem w okresie ciąży oraz potencjalnym komplikacjom w czasie porodu. Jednocześnie suplementacja w ciąży jest istotna również dla przyszłej mamy.

Warto tu zwrócić uwagę choćby na witaminę D, której niedobory – jak wynika z dostępnych badań – są w populacji polskiej bardzo powszechne. Naturalne suplementy w ciąży z witaminą D są zalecane przede wszystkim ze względu na to, że umożliwia ona lepsze wchłanianie wapnia przez organizm dziecka, a co za tym idzie – prawidłowy rozwój jego układu kostnego. Jej niedobory we wczesnej fazie życia mogą skutkować rozwojem krzywicy oraz osłabieniem układu immunologicznego. Jednak niedobory w ciąży tej witaminy są niebezpieczne także dla mamy – kobiety w ciąży z deficytami witaminy D są bardziej narażone na cukrzycę ciążową, stan przedrzucawkowy, poród przedwczesny oraz mniejsze ilości wapnia w układzie kostnym (co może być przyczyną osteoporozy).

Witamina D to oczywiście tylko jeden ze składników odżywczych, które należy suplementować, przygotowując się do porodu. Zdrowa ciąża powinna obejmować także inne witaminy czy minerały wskazane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników.

Jakie inne bezpieczne suplementy w ciąży mogą być przydatne?

Przyszłe mamy powinny mieć świadomość tego, że w okresie ciąży kobiety są narażone także na wiele różnego rodzaju dolegliwości. Pojawiają się one głównie na końcowym etapie ciąży, co jest wynikiem znacznego wzrostu dziecka i powiększania się macicy. Do najpowszechniejszych dolegliwości tego okresu można zaliczyć między innymi wymioty, zaparcia, nudności, zgagę, duszności czy zmęczenie.

Szacuje się, że nudności i wymioty towarzyszą nawet 70% ciężarnych kobiet, które zmagają się w tym czasie z bólami brzucha. W tym przypadku rozwiązaniem może być suplement diety z rumiankiem i imbirem. Rumianek wykazuje bowiem właściwości rozkurczające mięśnie gładkie i przeciwzapalne. Jest też zalecany przy skurczach i stanach zapalnych żołądka oraz jelit.  Z kolei standaryzowany na minimum 1% gingeroli ekstrakt z imbiru skutecznie zmniejsza mdłości.

Suplementacja w ciąży z preparatami od Herbeo

W ofercie naszego internetowego sklepu Herbeo można znaleźć preparaty, które bazują na naturalnych składnikach i pozbawione są konserwantów, sztucznych barwników oraz substancji słodzących i cukrów. W tej kategorii można znaleźć takie suplementy dla ciężarnych, jak Herbal Monasterium Witamina D3 w kroplach oleju z czarnuszki 30 ml czy Herbal Monasterium Imbir i Rumianek Na Nudności  w formie pastylek do ssania.

Jeżeli masz pytania dotyczące tego, jakie bezpieczne suplementy diety w ciąży można brać, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszym sklepem. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Przypominamy też, że suplementacja w ciąży powinna być prowadzona w konsultacji z lekarzem.

Warto podkreślić, że suplementy diety od Herbal Monasterium posiadają standaryzację DER (Drug Extract Ratio), która określa stosunek między ilością surowca a ilością otrzymanego z niego ekstraktu. Im wyższy ten wskaźnik, tym więcej surowca roślinnego wykorzystano do sporządzenia ekstraktu, co z kolei przekłada się na wyższą zawartość substancji aktywnych w produkcie.

Informacje podane na tej stronie służą wyłącznie celom edukacyjno-informacyjnym i nie powinny być użyte do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek choroby czy schorzenia. W przypadku konieczności diagnozy lub leczenia należy skonsultować się z lekarzem.

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od Kurier Fedex.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Herbeo
Sklep internetowy Shoper.pl