Suplementy na hashimoto

Herbal Monasterium Witamina D3 w kroplach oleju z czarnuszki 30 ml Herbal Monasterium Witamina D3 w kroplach oleju z czarnuszki 30 ml
Cena:

31,80 zł

Cena regularna: 34,94 zł

Najniższa cena: 34,94 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Herbal Monasterium naturalny sok z Granatu 500 ml Herbal Monasterium naturalny sok z Granatu 500 ml
Cena:

21,38 zł

Cena regularna: 23,49 zł

Najniższa cena: 23,49 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Herbal Monasterium Sok naturalny z  aloesu 500 ml Herbal Monasterium Sok naturalny z aloesu 500 ml
Cena:

19,06 zł

Cena regularna: 20,95 zł

Najniższa cena: 20,95 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Suplementy diety na Hashimoto. Jakie wybrać?

Jednym z najczęściej diagnozowanych nieprawidłowości tarczycy jest choroba Hashimoto. Dlatego też coraz więcej osób szuka skutecznych suplementów diety na Hashimoto. Jednak aby dopasować je do swoich potrzeb należy poznać genezę choroby.  Jest to limfocytowe zapalenie tarczycy o podłożu autoimmunologicznym. Powstaje w wyniku zaburzeń w funkcjonowaniu układu immunologicznego, przez co zaczyna on wytwarzać przeciwciała przeciwko własnej tarczycy. Powoduje to zapalenie tarczycy o charakterze bezbolesnym, przyjmującym postać przewlekłą, przez lata nie dając żadnych objawów. W tym czasie choroba niszczy tarczycę trwale upośledzając jej funkcjonowanie. Do czynników wywołujących chorobę Hashimoto zalicza się: predyspozycje genetyczne, czynniki środowiskowe (stres, brak snu, niedobór witaminy D, brak aktywności fizycznej). Głównymi objawami mogącymi świadczyć o niedoczynności tarczycy są: przewlekłe zmęczenie, senność, depresja, wahania nastroju, stany lękowe, zwiększenie masy ciała, sucha, łuszcząca się skóra, wypadanie włosów.  Leczenie farmakologiczne choroby Hashimoto polega na podaniu lewotyroksyny. Podczas tradycyjnego leczenia warto stosować również suplementy diety na Hashimoto, które będą stanowić silne wsparcie w łagodzeniu objawów choroby.

Suplement na Hashimoto w połączeniu z odpowiednio dobraną dietą

Na postępy leczenia ma wpływ kilka czynników. Nie tylko leczenie farmakologiczne i suplementacja preparatów na wzmocnienie przy Hashimoto. Ogromne znaczenie w łagodzeniu objawów ma dieta przeciwzapalna, która ma za zadanie wyciszyć stan zapalny w organizmie. Z jadłospisu należy wykluczyć wysoko przetworzone produkty: fast food-y oraz cukier. Natomiast wzbogacić ją o pełnowartościowe białko, zdrowe tłuszcze, naturalne probiotyki oraz węglowodany złożone.  Należy pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu oraz zwrócić uwagę na odpowiednią podaż selenu, cynku, witaminy D3 oraz witamin z grupy B. Można je dostarczyć do organizmu dzięki suplementom na Hashimoto. Mogą to być tabletki na Hashimoto, kapsułki lub produkty do rozpuszczania w wodzie. Duże znaczenie w łagodzeniu objawów choroby ma regularna aktywność fizyczna, odpowiednio długi i zdrowy sen, unikanie czynników stresogennych, a także dbanie o codzienny relaks, by rozładować nagromadzony stres.

Tabletki na Hashimoto wspomagająco przy tradycyjnym leczeniu

Tabletki na Hashimoto to jedna z form suplementacji, która ma wspomóc tradycyjny schemat leczenia u osób ze zdiagnozowaną chorobą. Suplementy na Hashimoto stanowią silne wsparcie dla organizmu borykającego się z uciążliwymi objawami choroby. Dzięki nim możemy dostarczyć do organizmu potrzebne mu witaminy i minerały, które nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć w spożywanym jedzeniu. Wynika to z faktu, że w naszej diecie często znajduje się wysoko przetworzona żywność oraz słabej jakości warzywa i owoce. I tutaj z pomocą przychodzą suplementy diety na Hashimoto, które zapewniają odpowiednią podaż składników odżywczych.  Właściwie dobrana suplementacja może zmniejszyć uczucie zmęczenia, poprawić kondycję włosów, zredukować wahania nastroju. Warto więc dobrać suplementy na Hashimoto indywidualnie do naszych potrzeb, najlepiej po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od Kurier Fedex.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Herbeo
Sklep internetowy Shoper.pl