Suplementy na układ moczowy

Preparaty na drogi moczowe

Zakażenia układu moczowego to dosyć częsta przypadłość, zwłaszcza u kobiet. Układ moczowy wymaga właściwej pielęgnacji i higieny, aby nie doszło do namnażania się bakterii, które mogą być powodem nieprzyjemnej infekcji. Dlatego tak ważna jest właściwa higiena miejsc intymnych oraz spożywanie odpowiedniej ilości płynów, które zwiększają ilość wydalanego moczu, a wraz z nim, usuwanie bakterii z układu moczowego. W ramach profilaktyki warto wprowadzić do swojej diety preparaty na drogi moczowe. Ważne jest również aby dbać o higienę miejsc intymnych specjalnie przeznaczonymi do tego preparatami kosmetycznymi. Należy również zadbać o częstotliwość oddawanego moczu i nie powstrzymywać się od jego regularnego oddawania. Jedną z najczęstszych przypadłości jest zapalenie pęcherza, które objawia się pieczeniem podczas oddawania moczu i uczuciem ciągłego parcia na pęcherz. Szukając domowych sposobów na poradzenie sobie z problemem, warto sięgnąć po suplementy na drogi moczowe.

Soki na drogi moczowe wspomagająco w leczeniu infekcji

Przy dolegliwościach układu moczowego, od wieków z powodzeniem stosowane były preparaty roślinne, które wykazują działanie bakteriobójcze, moczopędne, oraz rozkurczające. Zarówno w przypadku infekcji, jak i profilaktycznie, do codziennej diety warto włączyć preparaty na drogi moczowe. Są nimi np. soki na drogi moczowe, które wspierają ich prawidłowe funkcjonowanie. Zaliczamy do nich sok z pokrzywy, który pozytywnie wpływa na nerki i pęcherz. Pokrzywa działa przeciwzapalnie i moczopędnie, dzięki czemu częściej wydalamy mocz, a wraz z nim zalegające w naszym ciele bakterie. Do soków na drogi moczowe zaliczamy również sok z żurawiny, który posiada działanie moczopędne, antybakteryjne oraz optymalizuje pH moczu. Zawarte w żurawinie  proantocyjanidyny i inne składniki chemiczne mają właściwości antyseptyczne, które degradują bakterie. Suplementy na drogi moczowe np. w postaci soków wskazane są do regularnego stosowania osobom, które mają problemy z nawracającymi infekcjami.

Zioła na drogi moczowe naturalnym sposobem na walkę z infekcją

Zaletami stosowania ziół na drogi moczowe w profilaktyce, bądź wspomagająco w leczeniu infekcji dróg moczowych jest ich naturalność, oraz bardzo często brak istotnych działań niepożądanych. Preparaty na drogi moczowe dostępne są w różnych formach, a jedną z najczęściej wybieranych są soki na drogi moczowe z racji szybkiego działania dzięki ich płynnej formie. Ziołowe preparaty na drogi moczowe wykazują skuteczne działanie w łagodnych i początkowych stanach zapalnych układu moczowego. Mogą być stosowane jako pierwsze środki, po które sięgamy mając na celu zniwelowanie objawów infekcji. W przypadku ostrych lub nawracających zakażeń, z powodzeniem stosowane są wspomagająco przy tradycyjnych metodach leczenia, będąc naturalnym wsparciem dla farmakologicznych metod leczenia. Po przebytej infekcji warto odbudować barierę ochronną dla układu moczowego sięgając po preparaty na drogi moczowe oparte na naturalnych składnikach, najlepiej w formie płynnej. Po przebytej infekcji warto odbudować barierę ochronną dla układu moczowego, sięgając po preparaty na drogi moczowe oparte na naturalnych składnikach, najlepiej w formie płynnej.

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od Kurier Fedex.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Herbeo
Sklep internetowy Shoper.pl