Suplementy na stawy

Preparaty na stawy. Które wybrać?

Stawy to bardzo ważny element ludzkiego ciała, gdyż umożliwiają nam poruszanie, stanowiąc ruchome połączenie kości. Niestety choroby i zwyrodnienia stawów dotykają znacznej części społeczeństwa. Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka czyli zbilansowana dieta, aktywność fizyczna oraz suplementacja preparatów na stawy. Zwyrodnienia stawów ograniczają naszą ruchomość oraz powodują wiele dokuczliwych objawów takich jak: ból, sztywność, trzeszczenie. Najbardziej narażone są stawy, które poddawane są największym obciążeniom podczas codziennego funkcjonowania, czyli stawy kolanowe, biodrowe i kręgosłupa. Jednym z głównych czynników pojawiania się chorób zwyrodnieniowych stawów jest otyłość i nadwaga. Do częstych chorób stawów zliczamy zapalenie kości i stawów oraz reumatoidalne zapalenie stawów. Dlatego aby je wesprzeć warto wprowadzić do codziennej diety naturalne preparaty na stawy. Możemy do nich zaliczyć zarówno soki na stawy, jak i zioła na stawy. Są to preparaty, które w naturalny sposób pomogą utrzymać zdrowie i elastyczność stawów, a także wspomogą produkcję kolagenu dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania i regeneracji chrząstki stawowej. Nie zapominajmy również o suplementacji witaminą D, która jest kluczowym czynnikiem wchłaniania wapnia z przewodu pokarmowego.

Zioła na stawy naturalną metodą na zdrowe i sprawne stawy

Zioła na stawy stanowią doskonały element suplementacji wzmacniającej. Warto wypróbować sok z pokrzywy, który wspomaga układ kostno- stawowy: wzmacnia kości, zwiększa mobilność i elastyczność stawów, mięśni i ścięgien. Podobne działanie ma sok z dzikiej róży, który pozytywnie wpływa na pracę oraz regenerację chrząstki stawowej, a także pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Ten suplement na stawy chroni również przed uszkodzeniem: DNA, białka i lipidy w tkankach, w tym w tkankach w obrębie stawów. Należy pamiętać, że stres oksydacyjny negatywnie wpływa na stan stawów. Może przyczynić się do powstawania chorób z autoagresji m.in. reumatoidalne zapalenie stawów (RZS). Stres powoduje napięcie mięśni, a jeśli stan ten utrzymuje się dłużej, może powodować przeciążenie stawów. W efekcie może pojawić się odczuwalny, silny ból. Sok z dzikiej róży i pokrzywy to bezpieczne suplementy diety na stawy na bazie naturalnych składników, które z powodzeniem można wprowadzić do codziennej diety.

Suplementy na stawy w codziennej profilaktyce

Suplementy na stawy w połączeniu ze zdrową dietą stanowią wartościowe uzupełnienie o składniki, których niedobór może powodować proces chorobotwórczy stawów. Warto jednak pamiętać, że nie zastąpią one wizyty lekarskiej, a w razie konieczności, specjalistycznego leczenia.  Szukając preparatów na stawy wybierajmy te o naturalnym składzie, które będą bezpieczne dla naszego organizmu. Poza dietą i suplementacją powinniśmy zadbać również o umiarkowaną i regularną aktywność fizyczną, właściwą postawę oraz odpowiednio dobrane obuwie. Unikajmy również przeciążeń wynikających z noszenia ciężkich rzeczy oraz dbajmy o higienę psychiczną, gdyż stres ma negatywny wpływ na cały organizm, w tym układ stawowy.

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od Kurier Fedex.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Herbeo
Sklep internetowy Shoper.pl