Jak dbać o krążenie? Preparaty na układ krążenia.

Choroby układu krążenia są jedną z najczęstszych przyczyn umieralności. Wśród nich wymienia się: choroby niedokrwienne serca, udary, choroby aorty i tętnic. Głównym czynnikiem rozwoju chorób układu krążenia jest niewłaściwy styl życia, czyli nieprawidłowe odżywianie się, stres, palenie papierosów oraz nadmierne spożywanie alkoholu, a także mała aktywność fizyczna, czego bardzo częstym efektem jest nadwaga i otyłość. Do najczęstszych objawów chorób układu krwionośnego zaliczamy: ból w klatce piersiowej oraz kołatanie serca, nieprawidłowe tętno, obrzęki, duszności, żylaki. Udar objawia się zaburzeniem mowy i widzenia, drętwieniem jednej strony ciała, opadaniem kącików ust. Są to niebezpieczne choroby, które bardzo często prowadzą do zgonu. Aby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia należy wprowadzić do swojego rozkładu dnia aktywność ruchową, zadbać o zdrową dietę i zacząć suplementować preparaty na układ krążenia. Mogą to być zioła na poprawę krążenia czy tez soki na wzmocnienie serca.

Naturalne wzmocnienie układu krwionośnego. Zioła na krążenie

Aby układ krążenia funkcjonował prawidłowo, należy zadbać o zbilansowaną dietę. To co jemy ma ogromny wpływ na to, w jakiej kondycji będzie nasze serce oraz naczynia krwionośne. W codziennym jadłospisie powinniśmy ograniczyć spożywanie żywności wysoko przetworzonej, fast food-ów, cukrów, soli i tłuszczów zwierzęcych oraz zredukować używki. Powinniśmy za to dostarczyć do diety dużo błonnika zawartego w warzywach, owocach i produktach zbożowych oraz pamiętać o wypijaniu odpowiedniej ilości wody. Dodatkowo warto suplementować zioła na serce oraz zioła na krążenie. Jedną z form takich preparatów są soki naturalne. Sok z aronii obniża ciśnienie krwi oraz pozytywnie wpływa na profilaktykę zdrowia układu krążenia, natomiast sok z głogu wspomaga cyrkulację krwi obwodowej i krążenie, a także wspiera prawidłowa pracę serca. Głóg to bardzo wartościowe zioło na serce gdyż zmniejsza agregację płytek krwi, co przeciwdziała tworzeniu się blaszki miażdżycowej.  Są to produkty w pełni naturalne, a więc bezpieczne dla organizmu, dzięki czemu można je suplementować codziennie w dawce zgodnej z zaleceniami. Jest to doskonały sposób na dopełnienie zdrowej diety i aktywności fizycznej w profilaktyce chorób sercowo- naczyniowych.

Zioła na serce. Jakie wybrać?

Preparatów na układ krążenia i wzmocnienie serca jest wiele. Mamy do wyboru tabletki, kapsułki, herbatki oraz soki naturalne. Przed wyborem konkretnych suplementów warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą aby wybrać produkt jak najbardziej dostosowany do swoich potrzeb. Jednym z najczęściej wybieranych preparatów na serce jest sok z granatu. Owoce granatu pomagają obniżyć ciśnienie krwi, co jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania układu krążenia. Hamują powstawanie płytek miażdżycowych, wzmacniają pracę serca oraz naczynia krwionośne. Obecne w owocach granatu polifenole chronią komórki nerwowe przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, a także przed działaniem wolnych rodników. Zioła na krążenie w naturalny sposób wzmacniają układ krwionośny będąc cennym wzmocnieniem w profilaktyce chorób krążeniowych.

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od Kurier Fedex.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Herbeo
Sklep internetowy Shoper.pl