Do higieny uszu

Preparaty do czyszczenia uszu w codziennej pielęgnacji

Woskowina to naturalnie produkowana w przewodzie słuchowym wydzielina, przybierająca barwę od miodowo do ciemnobrązowej, będąca mieszaniną gruczołów łojowych przywłosowych oraz gruczołów woszczynowych. Pełni bardzo ważną funkcję w prawidłowym funkcjonowaniu ucha. Nawilża i oczyszcza przewód słuchowy z zanieczyszczeń oraz chroni go przed niektórymi bakteriami i drobnoustrojami. Jednak jej nadmiar może być szkodliwy dla słuchu, dlatego bardzo ważne jest, aby dbać o regularną higienę uszu. Zaleganie woskowiny może prowadzić do powstania czopu woskowinowego, szumów usznych, upośledzenia słuchu, zawrotów głowy. Ważne, aby do czyszczenia przewodu słuchowego nie używać patyczków. Można się nimi posiłkować jedynie w celu wyczyszczenia małżowiny usznej, pod żadnym pozorem nie można wkładać ich do wnętrza przewodu słuchowego. Może to skutkować wepchnięciem woskowiny do głębszych części ucha powodując jego zatkanie, a nawet uszkodzeniem błony bębenkowej.  Do higieny przewodu słuchowego warto używać specjalnych preparatów do czyszczenia uszu w postaci spray-u do uszu. Jest to bezpieczna metoda zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Jak pozbyć się nadmiaru woskowiny? Preparat na zatkane ucho

Nadmierne gromadzenie się woskowiny w przewodzie słuchowym jest powszechnym problemem, z którym muszą mierzyć się zwłaszcza osoby starsze, dzieci, osoby noszące aparat słuchowy oraz używające zatyczek do uszu. Zalegający w uchu wosk może powodować pogorszenie słuchu, szumy uszne, uczucie dyskomfortu wywołane poczuciem „pełności”. Objawy mogą się nasilić po kąpieli, kiedy do uszu naleje się woda. Warto sięgnąć wówczas po preparat na zatkane ucho.  Na rynku dostępnych jest wiele produktów jednak podczas wyboru warto zwrócić uwagę na skład. Najlepiej gdyby był naturalny, bez zawartości parafiny, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że jest dla nas bezpieczny. Bardzo często w takich preparatach zawarta jest oliwa z oliwek, która wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, antybakteryjne oraz nawilżające. Specjalistyczny preparat w postaci spray-u do uszu rozpuści i usunie złogi woskowiny usznej dzięki czemu wyeliminowany zostanie efekt „zatkanego ucha”. Dodatkowo preparaty do czyszczenia uszu nawilżają błony śluzowe przewodu słuchowego oraz pomogą utrzymać właściwą higienę. Czysty przewód słuchowy zapobiega gromadzeniu się woskowiny przeciwdziałając skutkom jej zalegania m.in. stanom zapalnym.

Spray do uszu dla kogo?

Preparaty do czyszczenia uszu rekomendowane są dla osób z tendencją do nawracających infekcji ucha,  noszących słuchawki lub aparaty słuchowe oraz osób z nadprodukcją woskowiny. Pomocne są również osobom uprawiającym sporty wodne oraz dorosłym i dzieciom korzystającym z basenu. Bardzo często po takich wodnych kąpielach w uszach gromadzi się woda, która powoduje dyskomfort oraz zwiększa ryzyko wystąpienia infekcji. Produkt po który warto sięgnąć to spray do czyszczenia uszu. Niewątpliwą zaletą tej formy preparatu jest możliwość równomiernego rozpylenia i precyzyjnego dawkowania.

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od Kurier Fedex.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Herbeo
Sklep internetowy Shoper.pl